Masz już swój e-biznes? Świetnie. Dopiero zastanawiasz się nad takim modelem własnej działalności? Postaram się w takim razie Cię do niego przekonać. Jeśli zajmujesz się sprzedażą – ubrań, kosmetyków, dodatków do wnętrz, obojętnie – zobacz, dlaczego sklep internetowy jest bardziej opłacalny od sklepu stacjonarnego. A może w przyszłości całkowicie go „wygryzie”?

  1. Oszczędzasz pieniądze już na samym starcie.

To jeden z najmocniejszych argumentów. Oczywiście profesjonalny sklep www kosztuje niemałe pieniądze, jednak nie mogą się równać z wynajmem (albo kupnem) lokalu (albo magazynu) i jego miesięcznym utrzymaniem, np. w postaci czynszu, rachunków itp. Nie musisz też zatrudniać sprzedawców, projektantów wnętrz, architektów – mogę wymieniać i wymieniać. Różnicę w kasie zauważysz od razu.

  1. Masz nieograniczony zasięg sprzedaży.

Gdy otwierasz sklep stacjonarny, działasz głównie lokalnie. Zupełnie odwrotnie jest ze sklepem internetowym – zyskujesz klientów z różnych stron Polski, a nawet świata. Mogę się założyć, że duża większość z nich nie mogłaby sobie pozwolić na przyjazd na zakupy do Twojego sklepu. A tak – bariery geograficzne nie istnieją!

  1. Sam prowadzisz biznes z dowolnego miejsca.

Nie ma znaczenia, czy Twoje biuro lub magazyn znajduje się w centrum Warszawy, wiosce na Haiti czy w małej wsi na Pomorzu w… Twoim domu. Ważne tylko, byś zorganizował sobie tyle miejsca, ile potrzebujesz. Nawet, jeśli mowa tylko o przestrzeni wokół Twojego łóżka.

  1. Biznes w sieci nigdy nie umrze!

E-commerce to segment w sprzedaży, który stale się rozwija. Kto dzisiaj potrafi wyobrazić sobie cywilizowane życie bez internetu? I wiek nie gra tutaj roli – dzisiaj nawet seniorzy sprawnie poruszają się po tym medium. Zakupy w sieci są już rzeczą kompletnie naturalną, dlatego posiadanie e-sklepu staje się dla przedsiębiorcy koniecznością, a nie tylko możliwością. Zobaczysz, że odpowiednio przygotowany i prowadzony e-sklep to pewna inwestycja w Twoją przyszłość.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany