Lekarze chętnie korzystają z jej działania ochronnego oraz leczniczego, sportowcy uwielbiają ją za to, że jest źródłem siły i energii, a kobiety dbające o linie kochają ją za jej właściwości odmładzające i odchudzające. O wartościach odżywczych owsianki można mówić długo. Owsianka to źródło błonnika, minerałów i witamin.  Zawiera również niezwykle cenne kwasy tłuszczowe. Jest idealną propozycją dla kobiet, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Owsianka jest składnikiem odpowiednio zbilansowanej diety, bowiem ma średni indeks glikemiczny. Dostarcza multum wartości odżywczych i ma niewiele kalorii, a co więcej likwiduje uczucie głodu. Co ciekawe owsianka spowalnia opróżnianie żołądka, dlatego dzięki niej na dłużej odczuwamy sytość. Proponuję nie gotować owsianki, lecz zalać ją wrzątkiem, ponieważ ugotowana owsianka ma wysoki indeks glikemiczny. Wystarczy dodać ulubione owoce i bakalie, a twój żołądek i figura będą Ci za to wdzięczne.

Co potrzebujesz?

– kilka łyżek owsianki ekspresowej (wybierz taką, którą wystarczy zalać wrzątkiem, pamiętaj jednak, że ma to być naturalna owsianka, bez żadnych chemicznych dodatków i konserwantów);

– ulubione owoce, ja wybrałam borówki amerykańskie;

– garść bakalii, ja wybrałam migdały;

– szczypta soli;

– wrzątek.

Owsiankę zalej wrzątkiem, dopraw solą i wymieszaj. Zostaw do ostudzenia. Następnie dodaj owoce i bakalie…. i już! Dobrego dnia!

Marlena Wilkowska

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany