Nieśmiertelny wzór, jakim jest motyw kwiatowy, w 2017 roku znów wraca do łask. Moda kocha czerpać inspirację z tego, co było, a kwiaty są wdzięcznym, kobiecym motywem.

W kolekcji wiosna/lato 2017 możemy zobaczyć, że kwiaty pojawiają się na zwiewnych sukienkach, spodniach, marynarkach, koszulach, ale także na dodatkach.

Trampki w stokrotki, czy torebka z cekinów wyszytych w motyw kwiatowy to coś, co każda kobieta w tym sezonie, powinna mieć w swojej szafie.

Print kwiatowy jest o tyle wdzięczny, że nadaje delikatności i subtelności całej stylizacji. Kojarzy się z kobiecością, ponieważ tę kobiecość podkreśla.

Możemy zdecydować się na intensywne kolory i duże nadruki, które przyciągną wzrok, a sam motyw będzie królował w stylizacji, ale mamy do wyboru także delikatne, drobne elementy kwiatowe, które jedynie akcentują resztę stroju i tworzą dla niego przyjemne tło. Ewentualnie ukazują się jako subtelny, modny dodatek.

Motyw kwiatowy pojawił się w tegorocznej kolekcji u Michaela Korsa, Victorii Beckham, czy Caroliny Herrera. W sieciówkach również znajdziecie kolekcje inspirowane roślinnymi printami. Wystarczy zajrzeć do sklepów, takich jak: Orsay, H&M, czy Forever 21.

Z czym łączyć motywy kwiatowe?

 Ze względu na to, że motyw kwiatowe sam w sobie jest dość wyraźny i zwraca uwagę, nie ze wszystkim można go łączyć. Z czym w takim razie będzie dobrze wyglądał?

Motyw kwiatowy można łączyć z:

  • pastelowymi kolorami,
  • kolorami klasycznymi: czerń, biel, szarość,
  • jeżeli motyw kwiatowy jest przewodni (np. spodnie, albo marynarka w kwiaty), staramy się, aby reszta stroju była w jednolitym kolorze,
  • jeżeli motyw kwiatowy jest jedynie na dodatkach (buty, torebka, plecak, biżuteria), możemy pozwolić sobie na intensywne kolory na ubraniach,
  • warto zwracać uwagę na kolorystykę motywu kwiatowego na ubraniu. Przykład: jeżeli na białych spodniach w kolorowe kwiaty, większość kwiatków ma fioletowe płatki, dobrze będzie wyglądał t-shirt w fioletowych kolorze, najlepiej w tym samym odcieniu. Takie zestawienia zawsze prezentują się modnie i z klasą.

Z czym nie łączyć motywu kwiatowego?

  • z innymi wyraźnymi, zwracającymi uwagę printami: zebra, cętki, inne motywy zwierzęce, grube paski czy grochy.
  • nie łączymy printów różnych rozmiarów. Jeżeli stawiasz na drobny motyw kwiatowy na marynarce, to nie zakładaj do niej kapelusza w ogromne maki. Takie łączenie wymaga bardzo dużego wyczucia stylistyki. Łatwo jest przekombinować i strój wyda się wtedy pstrokaty i tandetny.

 

Autor: Dagmara Sobczak

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany