Większość osób, zapytana jak widzi siebie za kilkanaście lat, w najszczęśliwszej wizji, odpowiada – „Będę podróżować dookoła świata” lub odwiedzę to, czy też tamto miejsce. Odkładają w myślach swoje marzenia o zwiedzaniu wciąż dalej i dalej, niejednokrotnie też zdarza się, że nigdy nie przechodzą z trybu marzeń do trybu ich realizacji. A jak wiadomo obie te części są równie istotne.

Mit 1 – podróże są drogie

To jedno z najbardziej hamujących przekonań, zwłaszcza gdy wraz z początkiem, środkiem i końcem miesiąca wydatki piętrzą się niczym kula śniegowa, która nieustannie trafia na miękkie podłoże białego puchu. A ja powiem niezwykle przewrotnie – podróże mogą być i drogie, i niezwykle tanie. To zależy od naszej kreatywności, ciekawości, podejścia do tematu.

Jeśli rzeczywiście masz ochotę gdzieś się wybrać to na pewno znajdziesz sposób na to, by dostać się tam możliwie jak najtaniej, lecz wciąż komfortowo. Internet jest tu nieocenioną pomocą, wszelkie grupy podróżnicze, artykuły, wyszukiwarki połączeń lotniczych, autokarowych czy pociągowych. Najważniejsze jednak jest obalenie mitu w swojej głowie, że musisz być bogata, by pozwolić sobie na zobaczenie najpiękniejszych miejsc na ziemi lub też takich, które Cię przyciągają.

Mit 2 – nie mam na to czasu!

Oczywiście jeśli masz czwórkę dzieci i wiecznie zajętego partnera lub pracę na trzy zmiany możesz się oburzyć, iż uznaję, że „nie mam na to czasu” może stanowić doskonałą wymówkę dotyczącą nie realizowania swoich marzeń o podróżowaniu. Jednakże każdy z nas dostaje dzień w dzień do dyspozycji 24 godziny. Nie ma osób, które mają więcej, ani tych, które mają mniej. Wiadomo, że jedne osoby mają więcej obowiązków, inne mniej, ale wystarczy czasem po prostu nieco zmienić perspektywę. Przyjrzeć się tej myśli dotyczącej braku czasu, jak na strażnika Twoich marzeń. Być niejako detektywem, czy to aby naprawdę prawda i dać sobie czas na to, by odpowiedzieć sobie na pytanie – jak mogę zmienić moją obecną sytuację, by mieć więcej czasu?

Istotne nie jest ile masz na głowie, ale na ile sobie pozwalasz. Czy potrafisz przyjąć pomoc, delegować zadania, dbać o siebie i swoje marzenia. Chcesz podróżować, ale nie wiesz jak zacząć? Pozwól sobie na pobycie z Twoim „nie wiem”, zapytaj sama siebie, jaki krok możesz podjąć już teraz, by zrealizować wymarzony cel w przyszłości. I po prostu słuchaj. A gdy znów pojawi się przekonanie dotyczące tego jak bardzo jesteś zajęta, zawsze możesz uśmiechnąć się do tej myśli. I powiedzieć sobie – „Z każdym dniem mam coraz więcej czasu dla siebie. Z każdym dniem otwieram się coraz bardziej na realizowanie marzeń o podróżowaniu”.

Mit 3 – tanie podróże nie są dla mnie

Nie zawsze tanie oznacza słabej jakości, czy wyjątkowo wymagające, jeśli odnieść się do podróżowania. Czasem chodzi tylko o to, by dać sobie czas na wyszukiwaniu promocyjnych lotów (wtedy nie musisz decydować się na wycieczkę w piątkę samochodem czy busem przez całą noc), przeglądanie miejsc noclegowych, szukanie okazji cenowych. Nie chodzi o to, by teraz wybierać najtańsze opcje, które będą wymagały niewygody i wyrzeczeń. Czasem wystarczy nieco sprytu i przygotowania. Oraz garść pozytywnego nastawiania! To zmienia wszystko! Poza tym warto rozmawiać z ludźmi o tym, co chcemy zobaczyć, gdzie się wybrać. Czasem mogą nas oni bowiem zaskoczyć ciekawą informacją, radą, czy spostrzeżeniem, które zmieni wszystko. Pamiętaj, że jeśli czegoś bardzo pragniesz cały wszechświat działa w kierunku spełnienia Twoich pragnień. Trzeba się tylko na to otworzyć i pozwolić światu na akcję.

Manuela Serafin

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany