Kochasz dalekie podróże i malownicze krajobrazy? Jesteś fanką innych kultur i obyczajów? Poznaj styl etno, dzięki któremu kadry z twoich podróży mogą zatrzymać się w domu na dłużej.

Etno to styl, który cechuje się dużą dawką luzu, koloru i miksu kulturowego. Przemycając dodatki w etnicznym stylu możemy stworzyć salon rodem z Safari, albo sypialnię w klimacie Dalekiego Wschodu.

Nuta egzotyki na co dzień

Jeśli jesteś zapaloną podróżniczką, zapewne przywozisz ze swoich wojaży różne ozdoby, a może i nawet meble, to zdecydowanie ułatwia sprawę. Jeśli jednak nie wyjeżdżasz z kraju za często, ale zapragnęłaś mieć wnętrze w stylu etnicznym, nie ma problemu. Pomyśl teraz co najbardziej inspiruje cię w innych kulturach. Kolory? Desenie? A może orientalne przedmioty? Postaw teraz na jeden kierunek, np. Afrykę i na niej się koncentruj. Ten rejon zdecydowanie niesie ze sobą barwy ziemi – beże, brązy, szarości, słoneczne pomarańcze i żółcie. Można je wykorzystać zarówno na ścianach, jak i podłodze. Motywem przewodnim mogą być lamparcie cętki umieszczone w dodatkach: poduszkach, pledach, czy delikatnych zasłonach. Na ścianach nie trzeba wiele, plemienne maski zawieszone na jednej ze ścian lub duże zdjęcia z twoich wypraw, oprawione w drewniane ramki wprowadzą odpowiedni klimat. Na podłodze możesz umieścić zwierzęcą skórę, która zdecydowanie nada wyrazistego charakteru. Etno to przede wszystkim magia detali!

Etniczne dodatki

We wnętrzu na pewno będą królować naturalne materiały, dużo egzotycznej roślinności i bambusy w niemal każdej postaci. Dodatki najlepiej jeśli są wykonane z rattanu, wikliny, naturalnego kamienia. Zadbajmy również o światło, postawmy na rozproszoną, ciepłą barwę, która wydobywa się np. z dużej ażurowej lampy.

Ważne by przed wyborem dodatków do naszego domu, dokładnie poznać historię danego rejonu i zagłębić się odrobinę w ich kulturę. Dzięki temu doskonale wczujemy się w klimat urządzanego wnętrza. Aranżacja spójna z naszym stylem życia, na pewno będzie ciekawa i dogodna dla każdego domownika.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany