Przy urządzaniu wnętrz zwracamy uwagę na trendy, jakość czy finanse. W tym wpisie chcemy zapoznać was z kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, szalenie istotnym przy urządzaniu wnętrz – rozmieszczeniem według stron świata.

Jeśli znajdujecie się przed wyborem działki bądź przed momentem kupna mieszkania, trafiliście idealnie. Które pomieszczenie najlepiej zaaranżować na północy? Gdzie powinna znajdować się sypialnia? Zastosowanie się do tych kilku poniższych wskazówek sprawi, że dobry nastrój nigdy nie opuści waszych czterech kątów

Z północy na południe

W północnej części domu najlepiej ulokować te pomieszczenia, w których dostęp do światła dziennego nie jest niezbędny. Mowa tu na przykład o pomieszczeniach gospodarczych, garażach, pralniach, kotłowniach czy spiżarniach. Od strony północnej dobrze jest również umieszczać wejście i podjazd do domu.

Południe sprzyja pomieszczeniom, w którym spędzamy najwięcej czasu, ponieważ światło dzienne wpada tu niemal od południa do zachodu słońca. Dlatego takie miejsca jak salon, jadalnia, salon w połączeniu z kuchnią czy pokój dziecięcy planujmy na południu lub południowym-zachodzie. Przy aranżacji pomieszczeń na południu, wybierajmy duże przeszklenia, dzięki którym cenne światło dzienne będzie rozświetlało całe wnętrze.

Pozytywnie od rana

Ci, którzy lubią budzić się w promieniach słonecznych, powinni ulokować swoją sypialnię we wschodniej części domu. Poranny zastrzyk energii słonecznej dobrze nastroi cię na dalszy dzień i z pewnością poprawi humor, a wieczorami słońce będzie już daleko i przyniesie do twojego pomieszczenia sypialnego chłodną aurę (zwłaszcza w okresie letnim). Wschodnia lokalizacja stworzy również dobrą aurę dla twojego gabinetu.

Dobry plan to podstawa

Pamiętajmy, aby porady dotyczące aranżacji pomieszczeń według stron świata dostosowywać przede wszystkim do trybu życia swojego, jak i domowników. Dobry układ domu będzie sprzyjał nie tylko optymistycznej aurze, ale sprawi również, że stanie się bardziej ekologiczny i energooszczędny.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany