Styl industrialny wywodzi się z Nowego Jorku, a jego początek przypisuje się na lata 60. XX wieku. Artystyczna śmietanka zamieszkiwała wówczas stare, pofabryczne tereny, przekształcając je w nowoczesne galerie sztuki. Dziś loftowe aranżacje ciągle są na czasie, a z biegiem lat zyskują coraz więcej zwolenników. Zdradzimy wam kilka sposobów, jak przemycić ten styl do swojego wnętrza.

 

Mimo chłodnego klimatu, który powstaje poprzez wykorzystywanie głównie takich surowców jak cegła, beton i metal, lofty to przestrzenie z ogromną duszą. Jeśli nie obawiasz się surowego klimatu w swoim mieszkaniu lub chcesz nadać przestrzeni prawdziwego charakteru, ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

 

Przestronnie i minimalistycznie

Lofty cechują się dużą przestrzenią. Wysokie sufity i brak podziału między pomieszczeniami to również ich charakterystyczne atrybuty. Paleta barw dla wnętrza industrialnego jest raczej neutralna, dominują szarości, biele, dekoracyjny beton, a przede wszystkim cegła. Na rynku  możemy znaleźć wiele tynków dekoracyjnych, które imitują cegłę i wyglądają równie oryginalnie i nowocześnie. By dodać wnętrzu odrobinę ciepła, spróbujmy łączyć metal lub cegłę z drewnem i miękkimi tkaninami, które z pewnością “złagodzą” całą stylistykę.

Kuchnia w stylu loftowym musi być otwarta i przestronna, doskonale w takim miejscu sprawdza się wyspa, która porządkuje i wytycza granicę strefy kuchennej i jadalnej.

Postaw na niebanalne akcenty

Industrialne wnętrza nie potrzebują zbyt wielu detali, ponieważ sama dekoracyjność i surowość ścian nadaje im odpowiedniego klimatu. Nie oznacza to jednak, że w loftach nie znajdziemy dodatków. Doskonale sprawdzą się tu duże rośliny doniczkowe: fikusy, monstery czy egzotyczne kaktusy ozdobione donicami z wikliny czy bambusa. Nie powinno zabraknąć dużych, przemysłowych lamp i obrazów współczesnych malarzy, które doskonale podkreślą artystyczną nutę stylu loftowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany