Jeśli chcemy przeznaczyć jedno z pomieszczeń w domu na biuro, powinno być ono oddzielone od reszty mieszkania. A co zrobić, by praca w takim miejscu była efektywna? Poznaj sposoby urządzania miejsca do pracy według techniki Feng Shui.

Jedną z głównych zasad jest oddzielnie od siebie dwóch przeciwstawnych energii: Yin (odpoczynek, sen) oraz Yang (praca, kariera).

Zaplanuj swój sukces

Zacznijmy od kształtu pokoju, który według chińskiej filozofii, by zapewniał prawidłowy przepływ energii, powinien być w kształcie kwadratu lub prostokąta. Najważniejszy element w tym pomieszczeniu, czyli biurko, powinno stać w taki sposób, byśmy siedząc za nim mieli pogląd na cały pokój. Za plecami natomiast najlepiej, by znajdowała się ściana, która zapewnia stabilizację i wzmocni poczucie bezpieczeństwa.

Tak jak w innych pomieszczeniach, trzeba pamiętać, by żaden mebel nie “celował” narożnikiem, tutaj akurat w osobę siedzącą za biurkiem. Jeśli jednak nie mamy możliwości, by zmienić takie ustawienie, postawmy na biurku roślinę bądź figurkę, które zakryją kant danego przedmiotu. Według Feng Shui są to tzw. “zatrute strzały”, które mogą powodować stres i przeszkadzają w osiągnięciu sukcesu.

Zadbaj o detale

Kolorystyka w biurze uzależniona jest przede wszystkim od wykonywanej pracy i stanowiska. Jeśli wykonujesz pracę kreatywną, która wymaga otwartej głowy, otaczaj się kolorami optymistycznym: żółtym,  pomarańczowym, brzoskwiniowym. Natomiast jeśli sprawujesz ważną funkcję, jesteś finansistą, wybieraj raczej stonowane kolory jak odcienie szarości.

Zwracajmy uwagę na dodatki: w miejscu przeznaczonym do pracy nie powinno zabraknąć naturalnej roślinności, a światło nie powinno być zbyt jaskrawe.

Kiedy przestrzeń do pracy jest prawidłowo zaaranżowana, codzienne obowiązki będą dla nas mniej uciążliwe. Dlatego korzystajmy z porad feng shui, by szczęście gościło nawet w naszym biurze.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany