W sypialni najważniejszym punktem jest oczywiście łóżko. To w jakim miejscu będzie stać, jest niezwykle istotne dla naszego samopoczucia i energii krążącej w tym pomieszczeniu.

W sypialni powinna gościć przede wszystkim energia Yin, czyli energia odpowiedzialna za zdrowie, związki i płodność.

Śpij spokojnie

Kiedy jesteśmy niewyspani, zmęczenie i rozdrażnienie może zepsuć cały dzień. Dlatego tak ważne jest, by sypialnia była przytulna, wygodna i komfortowa. Łóżko powinno być wykonane z naturalnych materiałów: drewna, metalu albo bambusa. Ważne, by pod nim była wolna przestrzeń, jeśli jednak coś pod nim trzymamy, musimy utrzymywać porządek – brud i kurz sprowadza złą energię. Żaden mebel nie może być skierowany narożnikiem w łóżko, nie powinno się go również stawiać “w przeciągu” pomiędzy oknem i drzwiami, wtedy wysoce prawdopodobny jest fakt, że nie będziemy dobrze spali. Wezgłowie łóżka powinno znajdować się pod ścianą, ale cały mebel nie powinien być naprzeciwko drzwi – według Feng Shui jest to pozycja “trumienna”.

Kolorystyka sypialni powinna utrzymywać się w jasnych, spokojnych barwach: beżach, kremach, pastelowym fiolecie, delikatnym odcieniu różu czy błękitu. Chcąc wzmocnić bądź podkręcić strefę uczuć w tym miejscu, umieść dodatki w kolorze różowym lub czerwonym.

Jakie elementy są wskazane?

W sypialni unikajcie wstawiania luster. Odbijane w nim światło wytwarza energię Yang (energia pobudzająca działanie), a jak już wcześniej wspominaliśmy, w miejscu w którym śpimy potrzebujemy energii Yin. Jeśli mamy np. szafę z lustrzanymi drzwiami, wskazane jest, by przysłaniać je przynajmniej na czas snu.

W tym miejscu nie powinno zabraknąć również miękkich dywanów, grubych zasłon i puchatych poduszek, które wprowadzą intymny, przytulny nastrój.

By wzmocnić uczucie w związku, postawmy na parapecie dwie identyczne ozdoby: takie same rośliny lub świece. Otaczajmy się pięknymi wspomnieniami – np. w postaci ślubnego zdjęcia w ozdobnej ramie. To na pewno wzmocni pozytywną energię w naszej sypialni.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany