Feng Shui to starożytna praktyka chińska, która uczy jak urządzać wnętrze w zgodzie z naturą. W czym tkwi sekret Chińczyków i dlaczego Feng Shui od wieluset lat jest na topie? W kolejnych wpisach zajmiemy się następnymi najważniejszymi pomieszczeniami w domu. Dziś zaczynamy od wejścia i przedpokoju!

Aby aranżacja była harmonijna i dobrze współgrała ze wszystkimi domownikami, należy stosować się do kilku zasad. Zobaczcie co według Feng Shui powinno znajdować się przy wejściu w domu, a czego absolutnie należy unikać.

Co zrobić, by szczęście zapukało do drzwi?

Jeśli znajdujemy się w momencie planowania budowy domu lub kupna mieszkania, należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego kierunku świata przy wejściu do naszego domu. Określa się go na podstawie techniki “osobistego feng shui”. Bardzo ważne jest również otoczenie, które powinno być schludne, zadbane, bez słupów trakcji energetycznej, pojedynczych drzew, czy budynków, które rzucałyby cień. Niekorzystnie wpływa również ulica znajdująca się na wprost wejścia do domu. W bloku nie powinniśmy wybierać mieszkań naprzeciwko schodów, zwłaszcza tych prowadzących w dół.

Posesja przed domem powinna być uporządkowana, śmietnik jak najbardziej ukryty i obudowany, a droga prowadząca do wejścia jasna, prowadząca lekko po łuku. Numer domu musi być jak najbardziej widoczny, natomiast wycieraczka pod drzwiami zadbana i czysta. Drzwi powinny być proporcjonalne do całego domu, najlepiej by otwierały się do wewnątrz. Pamiętajmy by były one zadbane, najlepiej z litego drewna, nieskrzypiące. Po dwóch stronach drzwi wejściowych można ustawić lampiony, donice z kwiatami, ozdobne kolumny.

Hol jest równie ważnym miejscem

O przedpokoju mówiliśmy w poprzednim wpisie (klik) i wiele zasad tam wymienionych pokrywa się z nauką Feng Shui. Wejście do domu musi zapraszać, więc starajmy się by było jasne, przestronne, niezagracone. Odzież i buty powinny mieć swoje stałe miejsce. Niekorzystnie wpływa umieszczenie toalety czy schodów naprzeciwko wejścia. Należy również uważać na wieszanie lustra vis-à-vis drzwi. Według mistrzów Feng Shui lustro niesie ze sobą dużą energię Yang, jednak nie zawsze jest ona pozytywna.

Urządzanie mieszkania według zasad Feng Shui, wbrew pozorom, nie jest trudne. Jeśli jednak mamy jakieś wątpliwości i chcielibyśmy żeby cała aranżacja zarówno wejścia do domu, jak i przedpokoju była spójna z tą filozofią, poradźmy się ekspertów w tej dziedzinie.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany