Słońce, plaża, morze i beztroski czas – to właśnie najczęściej kojarzy nam się z wyjazdem na wymarzony urlop. Dla tych, którzy kochają takie klimaty i chcieliby przenieść je do swojego wnętrza, zapraszamy na kolejny wpis!

Dlaczego dodatki w stylu marynistycznym są takie przyjemne dla oka? Bo są łagodne, naturalne i kojarzą się z odpoczynkiem. Przedstawiamy Wam kilka inspiracji, jak przenieść taki styl do swoich czterech kątów.

Granat, biel i czerwień

To podstawowe trzy kolory dominujące w stylu marynistycznym. Motywem przewodnim są oczywiście pasy, które wykorzystuje się zarówno w dodatkach, jak i na ścianach – w pionie lub poziomie, szerokie i wąskie. Przy wykorzystywaniu tego motywu kierujmy się zasadą: mniej znaczy więcej 🙂

Wybierzmy jedną ścianę w danym pomieszczeniu i skupmy się tylko na niej. Resztę natomiast zostawmy w jednej, neutralnej barwie. Dobrym połączeniem z wiodącymi barwami będą również beże i pastelowe błękity.

Jeśli chcemy do naszego wnętrza dodać meble, które pasowałyby do stylu marynistycznego, wybierajmy te z naturalnego drewna lub bielone. Wszelkiego typu wielkie skrzynie, w których można pomieścić wszystkie szpargały czy zabawki, będą  strzałem w dziesiątkę.

Ahoj przygodo!

Jeśli przywieźliście z ostatnich nadmorskich wakacji trochę muszelek, koralowców i innych żyjątek, zróbcie z nich ozdobną kompozycję. Wrzućcie wszystko do szklanego naczynia np. słoika i zasypcie to odrobiną piasku. Słoik można zakręcić i przewiązać dodatkowo liną marynarską. Lina może posłużyć również do przewiązania
zasłon – mały element, a od razu wprowadza nadmorski klimat! Świetnie w takich wnętrzach sprawdzą się wszystkie
naturalne, bawełniane tkaniny. Wiklinowe, plecione kosze, hamaki czy płócienne worki.

W pokoju dzieci pięknym dodatkiem będą kotwice – np. w formie naklejek na ścianę. Powieszona nad łóżkiem granatowo-biała girlanda z trójkątów lub obrazki rysunkowych zwierząt morskich np. wieloryba, ośmiornicy albo rozgwiazdy sprawią, że pokój zamieni się w bajkową grotę małego odkrywcy!

 

Klaudia Pierzchała

 

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany