Niektórzy z was pewnie narzekają na swoje wąskie i nieustawne przedpokoje. Prawda jest jednak taka, że każdy przedpokój można urządzić w taki sposób, by był komfortowy, funkcjonalny i efektowny.

Jak tego dokonać? Przede wszystkim używając odpowiednich barw, światła i dodatków. Hol może wyglądać nowocześnie i estetycznie i być przy tym wygodny dla domowników.

Optyczne powiększenie

Podłużne i wąskie przedsionki warto malować w jasnych, pastelowych odcieniach. Na rynku są dostępne nowoczesne, satynowe farby, które dodatkowo odbijają światło i dzięki temu optycznie powiększą pomieszczenie. Warto w całym przedpokoju utrzymywać jednolitą kolorystykę, ponieważ doda to przestronności. Dla tych, którzy chcą nieco zaszaleć z barwami, dobrze sprawdzą się kontrasty – beżowy czy biały przedpokój z sufitem w czerni lub granacie nie dość, że nada wnętrzu zdecydowany charakter, to optycznie go poszerzy.

Wolisz tapetę? Polecamy te z horyzontalnymi wzorami – np. pasami wzdłuż lub wszerz ściany.

Na mniejszej powierzchni warto postawić na jasną podłogę – panele, bielone deski czy kafle. Ta integralna część przedpokoju musi być dopasowana stylem do całej reszty. Jeśli boisz się, że podłoga będzie non stop brudna, połóż przed wejściem mały, tkany dywanik w podobnej kolorystyce.

Oświetlenie powinno być punktowe, najlepiej zaraz pod szafą, oraz w miejscach gdzie zakładamy buty i przeglądamy się w lustrze. Mogą być to zwyczajne lampki halogenowe w kolorze sufitu lub bardziej strojne, metalowe lub płócienne klosze – wszystko zależy od całkowitej aranżacji wnętrza. Barwa światła powinna być jak najbardziej naturalna, chłodna.

Dodatki, które ożywią wnętrze

Nie od dziś wiadomo, że lustra powiększają optycznie pomieszczenia. Dlatego jeśli chcesz umieścić w holu dużą szafę, zamiast ozdobnych frontów, postaw na lustra.

Wprowadź ciekawe dodatki, które powitają twoich gości i wprawią w dobry nastrój. Na ścianie możesz powiesić ciekawy plakat z motywującym cytatem, albo postawić dekoracyjny wazon ze świeżymi kwiatami. Należy też wygospodarować miejsce na przechowywanie. Do małych przedpokojów sprawdzą się ławki-schowki, w których można trzymać buty i jednocześnie na nich siedzieć. Tak naprawdę meble należy ograniczyć do minmum, by nie wprowadzały dużego chaosu. Fajnym urozmaiceniem są wieszaki na klucze czy ubrania z różnymi motywami – geometrycznymi, zwierzęcymi itp. Ożywią one całą aranżację, a rzeczy których nigdy nie możemy znaleźć, wreszcie znajdą swoje miejsce.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany