Lato 2017 zbliża się ku schyłkowi, ale nie ma co psuć sobie tym humoru. Zamiast narzekania, wykorzystajmy popołudniowe słońce do wspólnego piknikowania!

Czas spędzony na świeżym powietrzu z pewnością wpłynie pozytywnie na każdego z was. Jak zatem urządzić piknik, aby niczego na nim nie brakowało, a każdy z uczestników świetnie się bawił?

Dodatki, które sprawią, że będzie to najlepszy piknik pod słońcem

Koc i kosz z jedzeniem to standardowe wyposażenie na każdym pikniku, a co można wykorzystać, by zbudować odpowiedni nastrój? Postaraj się o piękne nakrycie – może jakiś kolorowy obrus w kratę? Nie przejmuj się jeśli się poplami – w końcu takie rzeczy zdarzają się na piknikach 😉 Do siedzenia, by było wygodniej, możemy przygotować miękkie poduchy, a zamiast plastikowych naczyń – szklane. Zobaczysz o ile przyjemniej będzie się jadło! Nastrój z pewnością umilą małe latarenki na podgrzewacze lub lampki cotton balls, które zapewnią przyjemne, nastrojowe światło po zachodzie słońca.

Kreatywnie i relaksująco

Wykorzystaj ten czas na odpoczynek bez telefonu, czy internetu. Nadrób zaległości w ulubionych lekturach, albo pograj z dzieciakami w statki, bierki, czy karty. Piknik jest też doskonałą okazją na odkurzenie gier planszowych, które dzieci uwielbiają.

Dalekie jest ci siedzenie na kocu? Urządź zabawy w podchody, albo kalambury. Z młodszymi można puszczać latawce, albo urządzić bitwę na pistolety wodne.

Piknik nie zawsze musi być urządzany gdzieś daleko od domu – wystarczy pobliska łąka albo polana, ważne by miejsce było oddalone od szumu jezdni i miasta, to w końcu moment na relaks! Jeśli jesteście posiadaczami własnego ogrodu – wykorzystajcie najbardziej zaciszne miejsce na jego terenie. Tutaj również sprawdzą się lampiony, świece, a do wypoczynku hamaki i materiałowe huśtawki zawieszane pod drzewem.

Korzystajcie z ostatnich dni lata, bo niedługo będziemy za nim tęsknić! 😉

 

Klaudia Pierzchała

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany