Nieco zaskakujące, może trochę z „innego świata”, jednak piękne i na topie! Zerknijcie co to jest fairy garden i dlaczego staje się inspiracją ogrodową na całym świecie.

Jako małe dziewczynki lubiłyśmy bawić się domkami dla lalek, a że świat pędzi do przodu, z roku na rok podsuwa nam coraz ciekawsze rozwiązania nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Fairy Garden to mini ogródki, które możesz stworzyć razem ze swoim dzieckiem, sprawiając mu przy tym niesamowicie dużo frajdy!

Recyklingowe dzieło

Co to jest fairy garden? Tłumacząc dosłownie są to ogrody dla wróżek, czyli miniaturowe ogródki skomponowane w donicach, ozdobione różnymi figurkami, roślinami i w zależności od fantazji autora – innymi ozdobami. Tak naprawdę ogrody wróżek możesz stworzyć ze wszystkiego: starej doniczki, drewnianej skrzynki, czy metalowej konewki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia 🙂  

Do wykonania fairy garden potrzebujemy przede wszystkim naczynia, w którym będzie znajdowała się cała kompozycja. Potrzebna będzie również ziemia, odpowiednie miniaturowe rośliny np. sukulenty, mini storczyki, mchy oraz wszystkie przedmioty kojarzące się z magicznym światem wróżek: połyskujące materiały, plastikowe laleczki, figurki zwierząt, kamyczki, tajemnicze stwory i czego jeszcze dusza zapragnie. Przed rozpoczęciem zabawy ze swoim fairy garden, warto spojrzeć na inspiracje w internecie, jest ich mnóstwo!

Zabawa dla całej rodziny

Włącz w pracę nad swoim fairy garden swoich najmłodszych domowników, a zobaczysz ile sprawisz im radości! Samo układanie kompozycji w doniczce to niesamowita przygoda dla każdego dziecka. Puśćcie wodze fantazji i zróbcie domek dla wróżki i jej zwierzątek. Ozdóbcie krainę kamyczkami, żwirkiem i kolorowymi roślinkami. Jeśli jesteście żądni większej przygody, spróbujcie zrobić mini wodospad albo magiczne jeziorko. Wykorzystajcie ten pomysł i spędźcie czas ze swoimi dziećmi, blisko natury. Pozytywne wibracje na cały dzień gwarantowane! 😉


Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany