Rośliny doniczkowe wracają do łask i bardzo dobrze, bo nic we wnętrzu nie zastąpi nam tego zielonego, naturalnego piękna. Jednak nie o roślinach dziś mowa, a o ich osłonkach, które podbijają ostatnio wystrój wnętrz.

Najmodniejsze w tym sezonie są te betonowe i ceramiczne inspirowane sztuką origami! Zobaczcie w co “ubrać” swoją roślinę, by zyskać jeszcze jeden, modny dodatek we wnętrzu.

Nowa o(d)słonka

Modne dziś minimalistyczne wnętrza nie potrzebują zbyt wielu dodatków. Jeśli jesteście fanami takiego wystroju, koniecznie w waszym salonie musi znaleźć się również betonowa doniczka – hit ostatnich miesięcy. Surowa, prosta, ale zwracająca na siebie uwagę pięknie podkreśli każdą roślinę. Donica może być bez zbędnych upiększeń – w szarym kolorze z wyraźnymi chropowatościami, które są charakterystyczne dla faktury betonu lub w modnym ostatnio motywie origami. Osłonka wygląda wówczas jak złożona w harmonijkę kartka papieru. Jest to dość oryginalne wykończenie, które wnosi do wnętrza prawdziwą nutę elegancji i dobrego stylu.

Donice pasują do każdego wnętrza. Świetnie będą prezentować się na parapecie w sypialni z ozdobnymi sukulentami lub w salonie z białymi storczykami. Tak naprawdę szarość betonu można w każdej chwili zmienić kupując odpowiednią farbę i przemalowując ją po swojemu.

Ceramiczny szał

Kolejnym ciekawym trendem jeśli chodzi o rośliny są doniczki ceramiczne, które powracają do nas po kilku latach. Najlepiej prezentują się zbiorowo: wystawione na półce o różnych wielkościach i geometrycznych wzorach, sprawią wrażenie nowoczesnej rzeźby. Najczęściej występują w bieli i czerni – w błyszczącym lub matowym wykończeniu. Zdecydowanie polubią się z wnętrzem w stylu skandynawskim, minimalistycznym, loftowym. Pięknie wyeksponują dorodną sansewierię, jak i pojedynczo wrzucony liść monstery.

Zarówno ceramiczne, jak i betonowe donice posłużą wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jeśli posiadacie dom jednorodzinny, betonowa donica pięknie będzie prezentowała się przed drzwiami wejściowymi. Ceramiczne osłonki mogą pięknie ozdobić każdy taras i balkon.

 

Klaudia Pierzchała

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany