Kiedyś tablice korkowe można było spotkać praktycznie w każdym polskim domu. Dziś niektórym kojarzą się z kiczem, ale czy warto je całkowicie odrzucać? Chcemy wam pokazać, jak w nowoczesny sposób można wprowadzić korek w aranżację wnętrza.

Może występować na całej ścianie, albo jako część ściennej dekoracji. Znajdziemy go w różnych kolorach i fakturach, a jego montaż jest banalnie prosty.

Alternatywa dla farby tablicowej?

Farba tablicowa przeżywała ostatnio wielkie oblężenie. Stanowiła elementy dekoracyjne zarówno w pokojach dziecięcych, jak i w kuchniach, czy salonach. Dla tych, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko ozdoba, polecamy zainwestowanie w ścianę wykonaną z korka. Dlaczego?

Oprócz funkcji dekoracyjnej, korek jest tworzywem, które chroni ścianę przed atakiem grzybów i pleśni, jest odporny na wilgoć, stanowi zarówno izolację cieplną, jak i akustyczną. Dodatkowo korek jest materiałem wysoce trwałym i elastycznym, co oznacza, że nie zmienia kształtu nawet pod dużym ciężarem. Kolejnym plusem jest fakt, że ściany wykonane z korka są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Zatem jak widzimy, jest to surowiec, który dostarcza nie tylko walorów estetycznych.

Jak go wykorzystać?

Korek obrasta kory wiecznie zielonych dębów korkowych, a jego ojczyzną jest Portugalia i to właśnie stamtąd przyjeżdża do nas w formie tablic, paneli, czy płyt. Gdzie można go umieścić? Z czym łączyć?

Korek na ścianie nie musi wyglądać niczym z czasów PRL-u. Nowoczesne formy tego tworzywa zachwycają i pięknie współgrają z nowoczesnymi wnętrzami. Korek pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim w połączeniu z bielą i drewnem, również dobrze będzie się prezentował w domowym biurze na ścianie za biurkiem – stanie się zarówno funkcjonalną tablicą, jak i modną ozdobą.

Korek może być wykorzystany w formie tapety o konkretnym motywie np. w modnym kształcie heksagonu, albo imitacji drewna lub kamienia. Do mocowania używamy specjalnego kleju, który powinniśmy zakupić wraz z materiałem.

Możemy być pewni, że jest to tworzywo, które przetrwa  w naszym domu bardzo długie lata w nienaruszonej formie i świetnie sprawdzi się jako ozdoba każdego wnętrza.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany