Amerykański Instytut Pantone, który jest kolebką wiedzy o kolorach ogłosił, że kolorem na ten rok jest greenery, czyli delikatny odcień zieleni. Jak taki kolor zastosować we wnętrzu?

Jak twierdzi sam Instytut – greenery to kolor, który sprawia, że wszyscy biorą głęboki oddech, relaksują się i ożywiają na jego widok. Oczywiście, by uzyskać taki efekt, nie musicie od razu malować wszystkich ścian
w domu na zielono 🙂 podpowiemy jak dobrze i ze smakiem wkomponować ten trend w wasze wnętrza.

Moc roślin

Za słowem greenery oprócz ciekawego odcienia zieleni, kryje się również roślinność, której w naszym domu nie powinno zabraknąć. To właśnie dzięki roślinom dom wydaje się ciepły i przytulny – po prostu taki, w którym chce się przebywać. W tym roku prym będą wiodły palmy, monstery, zioła uprawiane w doniczkach oraz drzewka owocowe. Kwiaty w doniczkach można uprawiać wszędzie: zioła sprawdzą się na parapacie w kuchni, a palma pięknie będzie prezentowała się w nowoczesnym salonie pośród geometrycznych wzorów i drewnianych dodatków.

Grasz w zielone?

Masz problem z utrzymaniem jakiejkolwiek rośliny doniczkowej w swoim domu? Oprócz kaktusów, które zniosą nawet najcięższe warunki 🙂 na ścianach możesz powiesić ozdobne ryciny roślin, które odnajdziesz w internecie, a nawet w miejscowych antykwariatach. Wystarczy oprawić je w minimalistyczne ramki i roślinna ozdoba gotowa.

A może masz swoje własne pomysły i  talent do zdobienia? Namaluj łodygę palmy lub paproci i powieś swoje dzieło na ścianie. DIY jest zawsze na czasie!

W sieciówkach z wyposażeniem wnętrz prawdziwe oblężenie przeżywają poduszki w motywy roślinne, to też idealny dodatek, aby twoje wnętrze nabrało mocy greenery.

 

Klaudia Pierzchała

 

 

 

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany