Zima powoli i mozolnie opuszcza nasz kraj, ale my powinniśmy już myśleć o sezonie wiosennym. Każdy z nas chciałby z pewnością spędzić kilka majowych i ciepłych (oby!) wieczorów na swoim pięknym i wymarzonym tarasie czy balkonie. Kilka prostych wskazówek wystarczy, by odświeżyć i odmienić to miejsce po zimie. Sąsiedzi z pewnością będą mieli czego zazdrościć 😉

Jak to zrobić? Niestety, ale i w tym przypadku sprzątanie nas nie ominie. Płytki na tarasie czy balkonie, mogą być mocno zanieczyszczone, dlatego powinniśmy sięgnąć po odpowiedni preparat, aby doprowadzić je do porządku. Kiedy dokładnie wszystko uprzątniemy, możemy zabrać się do przyjemniejszych etapów.. dekorowania!

Idealna przestrzeń

Szczęściarzami mogą nazywać się ci, którzy mają do dyspozycji większy teren, na którym łatwo jest zorganizować miejsce na taras. Taka przestrzeń aż prosi się o duże rattanowe donice, w których możemy sadzić rozmaite rośliny. Najlepiej dobierać te, które są całoroczne (mogą przezimować na zewnątrz) jak np. bukszpan czy sosna karłowa. Jeśli chcemy dobrać coś bardziej kwitnącego, zdecydujmy się na azalie, kaliny czy różaneczniki. Kiedy możemy pochwalić się większym tarasem, postawmy na duży, drewniany stół przy którym będzie można zorganizować przyjęcie na otwartym powietrzu. Na tarasie idealnie sprawdzi się grill na kółkach, dzięki któremu przygotujemy doskonałe potrawy bez konieczności wchodzenia do kuchni.

Balkonowe rewolucje

Mieszkasz w bloku i chciałabyś zorganizować na balkonie swój przytulny kącik do odpoczynku? Nie ma rzeczy niemożliwych. Od wścibskich sąsiadów doskonale może osłonić cię mata z technorattanu czy tworzywa pvc, która jest odporna na czynniki zewnętrze, a dodatkowo osłonki są dostępne w dużej ilości kolorów i struktur. Na mały balkon idealnie sprawdzi się ławka-schowek, która nie tylko zapewni miejsce do siedzenia, ale i pomieści wszystkie szpargały z balkonu. Duże lampiony na świece czy sznur lampek cotton balls zasilanych na baterie, wieczorami wprowadzą magiczny i przytulny nastrój.

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany