Wyjazd do SPA? Jak najbardziej! Żadna z nas nie odmówiłaby sobie takiej przyjemności 🙂 Czasami jednak bywa tak, że nie możemy wyjechać na dłużej z domu, ale kto powiedział, że mamy przez to cierpieć?!

Drogie Panie, na wstępie zaznaczamy, że nie musicie od razu wyburzać całej łazienki, a w jej miejsce wstawiać łóżka do masażu 🙂 w tym artykule dowiecie się co zrobić, by w waszej łazience zapanował klimat, który pozwoli każdego dnia się zrelaksować, bez konieczności wyjeżdżania do drogich hoteli SPA.

Zadbaj o detale

Kiedy dopiero urządzasz swoją łazienkę, pomyśl o połączeniu tradycyjnych, chłodnych płytek z drewnem – taki akcent na pewno wniesie odrobinę ciepła, a wnętrze zrobi się o wiele przytulniejsze. Zwróć również uwagę na oświetlenie – oprócz ostrych halogenów, postaw na delikatne oświetlenie LED np. pod szafkami, wzdłuż lustra, czy wanny. Delikatne i miękkie światło zapewni chwilę intymności i relaksu. Nie zapominaj o roślinności, której nawet w łazience nie powinno zabraknąć! Tu sprawdzą się fikusy, bromelie, draceny, a w łazience bez dostępu do światła: skrzydłokwiaty, bambusy lub sansewierie.

Dodatki do łazienki w stylu SPA? Egzotyczne figurki przywiezione z dalekich podróży, symbole yin yang, świeczniki i świece z kwiatowymi motywami.

Klimat kojący zmysły

Salony odnowy biologicznej oferują wszelkie udogodnienia dla swoich klientów, by ci czuli się zrelaksowani i choć przez chwilę nie myśleli o życiu codziennym. Co zatem zrobić by stworzyć taki klimat we własnej łazience? Postaw w pobliżu wanny kilka świec lub lampionów, a jeśli lubisz, zapal kadzidełka, które dodatkowo rozbudzą zmysły. Ważną rolę odegra również relaksująca muzyka – dźwięki natury lub twoja ulubiona, która pozwala ci odpocząć. Do wanny dodaj kilka kropel olejku eterycznego np. różanego lub z drzewa sandałowego, które dodatkowo posiadają lecznicze działanie.

Koniecznie po wyjściu z wanny opatul się puchatym szlafrokiem i już teraz zaplanuj kolejny dzień SPA we własnej łazience!

 

Klaudia Pierzchała

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany