Mimo, że w telewizji, internecie i prasie aż huczy od artykułów, pytań i sugestii, że to panowie chcą „tylko seksu”, chcą go dużo i często, to jednak nie zgadzam się z tą, niestety dość powszechną, generalizacją. Znam niejedną kobietę, która tylko swojej najbliższej przyjaciółce szepcze zdesperowana w słuchawkę – Seksu mi się chce! A potem żali się, że on nie ma czasu, albo po prostu przy niej zasnął, czy wystarczy mu tak niewiele…

Tajemnica kobiecego pożądania

Kobiece pożądanie, mimo tego, że jest obecnie bardzo na tapecie, w dalszym ciągu stanowi tajemnicę lub przynajmniej jedno wielkie niedopowiedzenie. I o ile istnieją kobiety, dla których zbliżenia seksualne nie są aż tak istotne, lub takie, które mają wiele blokad w ciele dotyczących seksualności i wobec tego nie są skontaktowane ani z tym, czego tak naprawdę pragną, ani ze swoim pożądaniem, o tyle jest też spora grupa kobiet głodnych. Takich, których ogień rozpiera. A społeczeństwo tłamsi.

Bo choć media mówią jedno, prasa zachęca, podobnie filmy czy książki, to jednak wiele przekonań na temat kobiecej seksualności nadal ma się dobrze i skutecznie sprawia, że wolimy zostawiać dla siebie ukryte tęsknoty, braki i pragnienia, których nie mamy szansy realizować. Zwłaszcza, że wiele z tych przekonań ulokowanych jest także w ciele, które zamyka się i albo wybucha gniewem albo szuka innego sposobu rozładowania, byleby tylko nie czuć swojego pożądania.

Co więc robić, gdy masz ochotę się kochać? Kreować!

Przede wszystkim poczuj to z radością! Może Ci być niewygodnie, możesz myśleć obsesyjnie o mężczyźnie, który nie jest gotowy na Twój ogień, albo jest zmęczony, albo nie istnieje, a może śpi, kiedy Ty dopiero zaczęłaś się rozkręcać. Ale możesz też po prostu pozwolić temu płynąć, mocniej się z tym połączyć, poczuć tę energię, zaprosić ją wyżej i wyżej z oddechem.

Energię seksualną można także wykorzystać do kreowania życia o jakim marzysz. W jaki sposób? Tak jak wyżej oddychaj do swojego pożądania nie łącząc go z nikim, ani niczym na zewnątrz. Skup się tylko na sobie i swojej energii, tego jak ją czujesz, jaką ma temperaturę, może ma barwę czy kształt. I z oddechem prowadź ją delikatnie wyżej, na tyle na ile Ci się uda. Pozwól, by odżywiła Cię, dodała Ci energii, a także by posłużyła Ci w kreacji.

Razem z oddechami pomyśl o jednym ze swoich najskrytszych marzeń, skup się na nim, cały czas oddychając. Ważne byś czuła, że ono już się spełniło, wzmacniane Twoją własną ognistą energią. Możesz to wytańczyć, możesz to wypieścić z radością, możesz tylko oddychać i wizualizować – to Twoja i tylko Twoja energia, która jest po prostu energią życiową. Być możesz wykreujesz także kogoś, z kim będziesz mogła dzielić swój ogień bez powstrzymywania się 😉

Czy rzeczywiście chcesz „za bardzo”, a może po prostu jesteś bardziej żywa niż większość?

Gdyby w ten sposób spojrzeć na pożądanie i nasz własny ogień pewnie z tuzin przekonań odpadłoby samoistnie, bowiem nie byłoby już podłoża, na którym mogłyby wzrastać. „Za bardzo” jest niezwykle subiektywne i nijak się ma do tego, że jesteśmy różne i każda z nas ma swój własny temperament. Warto zaakceptować swoją ognistą naturę, bo właśnie żywioł ognia potrafi rozpalać ludzi do działania, zbierać razem, tworzyć i podtrzymywać ciepło tak potrzebne, by żyć pięknie. Zaprzyjaźniając się z własnym pożądaniem i odkrywając je z ciekawością będziesz potrafiła się nim posługiwać i zobaczysz, że skrywa w sobie o wiele więcej magii niż mogłabyś sądzić.

Manuela Serafin

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany