Dziewczyny! Jak często przytrafiają wam się z pozoru niewinne grzeszki, które potem jednak mają wpływ na wygląd? Czy macie problem z przesuszone włosy, ziemistą cerę lub inne nieestetyczne dolegliwości, o których wolałybyście zapomnieć? Takie historie zawsze się zdarzają, ale najważniejsze, to umieć odwrócić ich niepożądane skutki.

Oto kilka najczęstszych wpadek ku przestrodze dla wszystkich kobiet dbających o urodę:

Używanie jednego kremu przeciwzmarszczkowego jest niedopuszczalne!

Ten kardynalny błąd popełnia wiele kobiet. Aplikują ten sam produkt na całą twarz, mimo że okolice oczu są na tyle wrażliwe, delikatne oraz cienkie, iż wymagają stosowania zupełnie odmiennego preparatu o innej gęstości, składzie oraz działaniu. Trzeba też pamiętać, aby kremu nie rozcierać lecz wklepywać opuszkami palców, ponieważ wtedy nie naciągamy skóry.

Trzeba również mieć na uwadze, że kosmetyk na dzień nie nadaje się do stosowania na noc przez swoje właściwości złuszczające i tłustą konsystencję. Pamiętajcie, nie powinno się nakładać go pod makijaż.

Makijaż nie do łóżka!

Mimo, że jest to sprawa oczywista, niemniej jednak są kobiety sypiające w pełnym makijażu. Nie wolni w żadnym wypadku zapominać o oczyszczaniu twarzy mleczkiem czy tonikiem, gdyż skóra traci zdrowy wygląd i szybko się starzeje. W nocy powinnyśmy dać czas cerze na regenerację, wtedy lepiej wchłoną się wszystkie substancje odżywcze zawarte w kremie czy serum.

Uważajcie z peelingiem

Nadmierne stosowanie tego zabiegu spowoduje podrażnienie naskórka. Trzeba pamiętać, że przez peeling usuwamy jego martwą warstwę wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami. Dlatego zachowajmy ostrożność – wystarczy tylko 1-2 razy w tygodniu, aby podtrzymać efekt. Najlepiej też użyć peelingu enzymatycznego lub na bazie kwasu, ale po wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem. W przeciwnym razie narazicie skórę na powstanie otworów, co może nastręczyć wielu problemów z powodu nagromadzenia w nich bakterii.

Jeśli jesteście ciekawe kolejnych 3 błędów urodowych, zapraszamy na 2. część artykułu.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany