Klimatyzatory są oznaką naszych czasów i gdy tylko termometr wskazuje temperaturę wyższą niż 25℃, w biurach, galeriach handlowych, sklepach i samochodach w kilka sekund opanowuje nas mroźna, niczym z Krainy Lodu, aura. Może i przynosi nam to chwilową ulgę, ale czy jest bezpieczne dla naszej cery?

Otóż, nie bardzo. Jeśli masz cerę wrażliwą, suchą i źle znoszącą nagłe zmiany temperatur, przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się jak o nią zadbać!

Nierówna walka

8 godzin w biurze. Ukrop. Pot leje ci się po plecach, a spodnie przyklejają do fotela. Znasz to? My bardzo dobrze. No i nareszcie, zbawienie, szef zainstalował klimatyzator! Teraz już będzie komfortowo i bez żadnych przeszkód będzie można oddać się swojej pracy 🙂 Niestety, może i twoje samopoczucie będzie lepsze, ale kiedy jesteś posiadaczką cery wrażliwej, nie będzie już tak kolorowo.

Twoja cera, przy włączonej na cały dzień klimatyzacji będzie się z dnia na dzień przesuszała, łuszczyła i może nabrać czerwonego koloru. Znasz pewnie inne objawy, które są efektem klimatyzatora: przesuszona śluzówka nosa, suchość w gardle, suche kolana i łokcie. Wszystko przez drastyczny spadek poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Twój organizm bezustannie traci wtedy wodę, przez co “pozbywasz się” również bariery ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi.

Ochrona z zewnątrz i wewnątrz

Bez obaw, na szczęście nie żyjemy w średniowieczu i możemy zapobiec zarówno suchej cerze, jak i przesuszonym partiom na naszym ciele. Pamiętaj, by do biura/centrum handlowego lub tam gdzie masz spędzić więcej czasu w klimatyzowanym powietrzu, zawsze zabierać ze sobą wodę termalną w sprayu lub odżywczą mgiełkę do twarzy, która nie tylko nawilży skórę, ale przyniesie natychmiastową ulgę i nie zniszczy mejkapu. W torebce zawsze możesz trzymać mały słoiczek ulubionego balsamu nawilżającego, by w ciągu dnia nałożyć go na dłonie, kolana czy łokcie.

Latem również nie powinniśmy zapominać o peelingowaniu skóry i nakładaniu odżywczych maseczek. Zabieg powtarzaj 2-3 raz w tygodniu, a zabezpieczysz ją przed skutkami przesuszenia. I co najważniejsze pijmy dużo wody! Dla zdrowia, dobrego samopoczucia i prawidłowego nawodnienia organizmu powinniśmy pić od 2 do 3 litrów wody dziennie!  

 

Klaudia Pierzchała

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany