Krostki na poszczególnych częściach twarzy nie zawsze muszą być przypadkowe. Jeśli uparcie pojawiają się tylko w jednym miejscu, być może jest to ważny sygnał od twojego organizmu!

Już w starożytnych Chinach twierdzono, że twarz jest lustrem, w którym odbija się stan naszego zdrowia. Chińskie czytanie z twarzy jest techniką znaną od tysięcy lat, poznajcie jego tajniki!

Obserwuj dokładnie swoje ciało

Krostki, zaczerwienienia i sińce mogą pojawiać się w różnych rejonach naszej twarzy. Co oznaczają? Niekiedy mogą być to zaburzenia organizmu dlatego warto sprawdzić, co tak naprawdę oznaczają.

Wypryski na czole mogą świadczyć o problemach trawiennych. Górna część czoła pokryta zmianiami może wskazywać na problemy z pęcherzem moczowym. Zacznij dbać o to co i kiedy jesz. Pij dużo wody i herbat ziołowych,  by organizm był cały czas nawodniony.

Problemy skórne zlokalizowane w przestrzeni między brwiami oznaczają problemy z wątrobą. Zrezygnuj z tłustych serów, masła, śmietany i niezdrowych tłuszczy. Twojej wątrobie przyda się chwila odpoczynku od dużej ilości nabiału i alkoholu.

Z kolei pryszcze pojawiające się na nosie wskazują na złe ciśnienie tętnicze i podwyższony poziom cholesterolu. Może to być również sygnał, że spożywasz zbyt dużo cukru i przechodzisz zbyt wiele stresu.

Krosty w okolicach ust to najczęstszy sygnał problemów hormonalnych. Może być to również efekt odwodnienia lub braku w organizmie witamin z grupy B.

Kolejną strefą, w której często mogą pojawiać się wypryski jest podbródek. Tutaj, według chińskiej metodologii, wychodzą na jaw problemy z jelitem cienkim, a co za tym idzie – z alergiami. W tym przypadku najlepiej wzbogacić swoją dietę w pokarmy bogate w tłuszcze Omega-3: ryby, nasiona i oleje.

Cierpisz z powodu wykwitów na policzkach? Może to oznaczać problem z płucami. Jeśli jesteś palaczem, spróbuj zrezygnować z nałogu. Problemy skórne w tym miejscu mogą powodować również zanieczyszczenia znajdujące się np. na telefonie czy poduszce.  

Obserwujmy dokładnie swoje ciało, dbajmy o zdrowie i dobre samopoczucie!

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany