Oczyszczanie twarzy to najważniejsza czynność każdego dnia. Niestety, często nie lubisz tego robić. Często też popełniasz błędy, zapominając, że to jedyny skuteczny sposób na skuteczną pielęgnację twarzy. Nie tylko pozbywasz się całodniowego makijażu, ale też wszelkich zabrudzeń, które się przyczepiły do skóry. Trzeba więc dopasować proces do twoich indywidualnych potrzeb i rodzaju cery. Istnieje zatem 5 różnych sposobów na skuteczne oczyszczanie. Poznaj każdy z nich i dowiedz się, który będzie odpowiedni dla ciebie.

Brakuje ci czasu i cierpliwości

Jesteś zmęczona po długim dniu spędzonym w pracy i nie masz czasa ani ochoty na skomplikowane zmywanie. Trzeba jednak je wykonać. Przecież nie pójdziesz do łóżka w pełnym makijażu. Zastosuj zatem ściereczkę z mikrofibry, która przyspieszy proces oczyszczania. Nie potrzebujesz zatem żadnego mleczka czy toniku do demakijażu. Wystarczy zwykła woda i gotowe.

Doskonale radzą sobie z tym Japonki, używając gąbki Konjac. Jest ona wykonana z delikatnych włókien. Jeśli nie chcesz długo przesiadywać w łazience, możesz wcześniej również przygotować na szafce nocnej waciki z płynem micelarnym i leżąc, usunąć wszelki ślad makijażu z twarzy.

Oczyszczanie cię odmłodzi

Nic nie działa tak dobrze na twoje samopoczucie jak poczucie, że jesteś odmłodzona, prawda? Najszybciej wiek zauważysz w okolicach oczu, zatem to tam użyj toniku z olejkiem rycynowym. Dodatkowo wpłynie on na kondycję twoich rzęs, więc pełne blasku spojrzenie zostanie z tobą na dłużej. Sprytne, prawda?

Często pojawiające się worki na dolnych powiekach możesz zwalczyć masażem. Delikatnie zatem uciskaj te partie twarzy w wewnętrznych kącikach oczu. Usuń wszystkie ślady makijażu olejkiem, wmasowując w skórę, a potem zmyj. Podczas czynności oczyszczania opuszki palców kieruj do góry. Zachowasz owal twarzy na bardzo długi czas.

Cera trądzikowa wymaga szczególnej troski

Tutaj dokładnej dezynfekcji nie należy bagatelizować, gdyż możesz w ten sposób spowolnić powstawanie nowych wykwitów. Nigdy nie utrzymuj makijażu przez cały dzień, jeśli nie masz takiej konieczności. Obmyj twarz, jak tylko wrócisz do domu. Doskonale do tego nadadzą się produkty apteczne z kwasem salicylowym lub cynkiem. Zapomnij o kosmetykach z dodatkiem alkoholu. Wysuszysz sobie tylko skórę i sprowokujesz nadprodukcję sebum, tego przecież nie chcesz. Przy myciu i wycieraniu nigdy nie pocieraj twarzy, gdyż wszystkie zmiany mogą się rozprzestrzenić.  Do tego posłuż się papierową chusteczką czy ręcznikiem do tego przeznaczonym, którym potem nie wycieraj całego ciała.

Pamiętaj o tym wszystkim, gdy zaczniesz pozbywać się swojego pięknego looku i daj skórze odpocząć. W następnej części mamy dla ciebie jeszcze inne porady, jak prawidłowo zmyć makijaż.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany