Zapraszamy na drugą część felietonu o prawidłowym oczyszczaniu twarzy. Tym razem zajmiemy się mocnym makijażem oraz skórą wrażliwą.

Wyrazisty look – jak się go pozbyć?

Większość z nas – kobiet z pasją nakłada ogromne ilości pudru na twarz, który przy długotrwałym utrzymywaniu oraz nieprawidłowym zmywaniu może wyrządzić wiele złego, a mianowicie doprowadzić do tzw. trądziku kosmetycznego. Zacznij zatem więcej czasu poświęcać temu rytuałowi. Najlepiej zrobić to dwukrotnie, gdyż za pierwszym razem zetrzesz jedynie najpłytszą warstwę. Pamiętaj, że resztki kosmetyków mogą utkwić głęboko w porach, co je zatka. W efekcie, powstaną nieestetycznie wyglądające wypryski. Zadbaj zatem o dobre toniki, płyny micelarne lub mleczka. Uważaj szczególnie na okolicę oczu, gdyż łatwo może ulec podrażnieniu. Koniecznie zaopatrz się również w żel, który w połączeniu z wodą stanowi doskonały sposób na usunięcie resztek makijażu. Aby dokładnie to zrobić, możesz użyć sonicznej szczoteczki, ponieważ ona dotrze na najtrudniejszych i najgłębszych warstw. Będziesz miała zatem pewność, że rano wstaniesz z dobrze oczyszczoną skórą, a w oczach nie znajdziesz śladu tuszu czy cienia do powiek. Do trudniej usuwalnych kosmetyków, np. wodoodpornej szminki, użyj wazeliny. Dobrym sposobem na pobudzenie prawidłowego krążenia jest masaż pędzlem do makijażu z dodatkiem szarego mydła raz w tygodniu.

Jeśli masz wrażliwą skórę…

Zapomnij o perfumowanych kosmetykach z drogerii oraz zwykłej wodzie z kranu. Te połączenie może powodować zaczerwienienie i nieprzyjemne pieczenie, a chyba tego nie chcesz. Lepiej zatem zrobisz, jeśli kupisz sobie produkty z apteki, np. płyn specjalny płyn micelarny. Twoja cera nie będzie wtedy podrażniona. Zapewnisz jej dobre oczyszczanie. Kosmetyki tego rodzaju są specjalnie przygotowane, aby wyciągnąć wszystkie zanieczyszczenia, a ty nie musisz już trzeć twarzy przez długie minuty. Zawsze przykładaj wacik delikatnie do okolicy, którą chcesz wymyć i odczekaj, aż kosmetyk wchłonie się. Powtórz proces kilkakrotnie. Jeśli zauważysz, że twoja watka jest czysta, osiągnęłaś już efekt czystej cery.

To już wszystkie rady na temat demakijażu. Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy ci problem i teraz będziesz uważniej i z większą precyzją dbać o swoją skórę.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany