Lato zachwyca, a plaża sprzyja lenistwu, na które wiele z nas czeka długie miesiące. Nie masz wtedy ani czasu, ani ochoty myśleć o makijażu i wyglądzie. Pragniesz cieszyć się życiem, a nie przeglądać się w lusterku. Lubisz wyglądać przecież pięknie w każdej sytuacji, nawet w tak ekstremalnej, jak upalne dni. Aby osiągnąć ten efekt, możesz zastosować kilka rad, które pomogą ci zachować świeży wygląd przez cały czas bez względu na pogodę.

Jeśli chcesz, aby makijaż pozostał na swoim miejscu, zwracaj uwagę, czy twój ulubiony produkt do makijażu ma oznaczenie „woterproof” (zn. ‘wodoodporny’), który nie ściera się z twarzy i nie spłynie pod wpływem wilgoci. Kredki i cienie najlepiej dobierz do stanu pogody. W czasie urlopu najlepiej będziesz wyglądała w soczystych barwach owoców. Odcienie różu dodadzą ci świeżości i dziewczęcości. Skóra stanie się rozpromieniona, dzięki czemu zakryjesz ślady zmęczenia upalnym dniem

Jak to zrobić?

Long lasting to słowo-klucz wszystkich kolorowych akcesoriów, dlatego wszelkie fluidy muszą być oznaczone tym zwrotem. Uzyskasz pewność, że trwale ukryjesz wszystkie niedoskonałości cery bez efektu maski. Aby utrzymać ten stan na długie godziny, wklep palcem niewielką ilość w skórę twarzy, a potem delikatnie przyłóż chusteczkę i powtórz czynność jeszcze raz. Muśnij potem fixerem, aby zmatowić.

Jeśli lubisz podkreślać kości policzkowe, do ich modelowania użyj produktów w kremie lub sztyfcie, które dłużej się utrzymają.

Nie przerysowuj za bardzo oczu. Wykorzystaj eyeliner i kredkę o mocnym kolorze, aby podkreślić spojrzenie. Unieś kreskę nieco do góry, a wtedy zgubisz opadającą powiekę.

Pomadka również nie powinna „krzyczeć”. Jeśli chcesz tylko zaznaczyć usta, muśnij je lekko delikatnym kolorem w naturalnym odcieniu, a na środek aplikuj kroplę błyszczyku. Wtedy staną się pełniejsze, a ty będziesz zawsze elegancka.

Do brwi nigdy nie używaj czarnej kredki lub cienia. Będziesz wyglądała sztucznie. Zamiast tego, na cienkie oraz rzadkie włoski nałóż produkt w kolorze grafitu czy brązu. Całość zakończ maskarą w tym samym odcieniu.

Żaden makijaż nie będzie wyglądał efektownie, jeśli masz świecącą powłokę. Na błyszczącą twarz najlepiej zaradzisz chusteczkami matującymi. Noś je więc zawsze przy sobie.

Z takimi trikami z pewnością nigdy nie będziesz musiała się obawiać o swój wizerunek, gdziekolwiek się znajdziesz.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany