Każdy z nas o nim marzy… niektórzy mogą cieszyć się naturalnym, pięknym, białym uśmiechem, inni muszą mu trochę pomóc. Tylko w jaki sposób wybielać zęby, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Pasty,  żele, a może paski wybielające? Rynek jest przepełniony produktami, które obiecują nam efekt śnieżnobiałego uśmiechu rodem z reklamy pasty do zębów. Tylko czy to faktycznie działa? W co najlepiej zainwestować, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Zwróć uwagę na tryb życia

Zacznijmy od tego, że każdy z nas ma inny odcień zębów, a uzależnione jest to przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. Na kolor wpływają również inne czynniki, jak: dieta, wiek, higiena, zażywanie leków czy palenie papierosów.

Niestety za barwę naszego szkliwa mogą być również odpowiedzialne pewne produkty, które często spożywane, mogą znacznie zmienić kolor zębów. Na liście znajdują się między innymi: kawa, czerwone wino, kolorowe napoje gazowane, a nawet niektóre owoce!

Który środek wybrać?

Jako najbezpieczniejszy i najtrwalszy środek do wybielania zębów uważany jest zabieg w profesjonalnym gabinecie dentystycznym. Ta metoda jest polecana przez wszystkich specjalistów w tej dziedzinie i oczywiście nie ma cienia wątpliwości, co do jej skuteczności. Jedynym minusem takiego zabiegu jest jego wysoka cena, która zazwyczaj wynosi od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Mimo to, laserowe wybielanie gwarantuje śnieżnobiały uśmiech przez wiele miesięcy, a u niektórych nawet lat.

A co z metodami dostępnymi w sklepach? Otóż pasty wybielające zazwyczaj usuwają jedynie plamy z powierzchni zębów, a efekt utrzymuje się z reguły do kilku dni. Inaczej sprawa wygląda z środkami, które posiadają w swoim składzie nadtlenek wodoru. To właśnie dzięki tej substancji nasze zęby z tygodnia na tydzień mogą zmienić swój kolor na jaśniejszy. Musimy jednak pamiętać, że metody te, nie gwarantują nam w 100 % białego uśmiechu.

Skonsultuj to z lekarzem

Jeśli chcesz mieć pewność, że metoda którą wybierasz jest skuteczna i bezpieczna, przed jakąkolwiek ingerencją skonsultuj się z profesjonalistą, który zna się na rzeczy. Dentysta podpowie ci jak stosować dany preparat i czy jest on odpowiedni dla twoich zębów. Pamiętajmy również, że wszystkie metody nie działają jednakowo na każdego z nas. Nie ulegajmy reklamom i chwilowym pokusom na “hollywoodzki uśmiech”. Inwestujemy w nasze zdrowie i urodę, ale świadomie i z głową na karku!

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany