Nie bezpodstawnie powszechnie właśnie tak się mówi o kolagenie. Jest on przecież odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów w twoim organizmie. Sprawia również, że skóra wygląda młodo.

Znajdziesz go praktycznie w każdej części ciała – nie tylko w skórze, ale też w kościach, mięśniach, ścięgnach, chrząstkach stawowych i rogówce oka. Odznacza się niezwykłą elastycznością oraz wytrzymałą strukturą. Pełni funkcję ochronną dla narządów wewnętrznych, mocując je niczym „rusztowanie”. Nawilża i przywraca gładkość. Dzięki niemu skóra staje się zatem sprężysta oraz miękka w dotyku. Nadaje więc jej młody wygląd bezcenny dla twojego samopoczucia.

Niestety, ale już po 25. roku życia jesteś narażona na stopniową utratę tego cennego budulca. Jeśli dodasz do tego jeszcze stres, wszelkiego rodzaju choroby, szkodliwe działanie wolnych rodników czy promieni słonecznych oraz toksyn, twoja skóra traci swój blask i zaczyna się proces starzenia. Traci zatem elastyczność, staje się sucha i nie jest już tak jędrna, jak kiedyś. Pojawiają się u ciebie pierwsze zmarszczki, ale nie tylko. Na niedobór kolagenu cierpią również włosy, które z wiekiem zaczynają słabnąć.

Nie można zatrzymać tego procesu, ale jeśli zaczniesz o siebie dbać i stosować odpowiednie kremy zawierające kolagen możesz spowolnić proces. Pamiętaj też, aby nadmiernie nie korzystać z kąpieli słonecznych i zdrowo się odżywiać. Tym sposobem zachowasz młodość na wiele długich lat.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany