Każda kobieta ma swoje ulubione kosmetyki. Przychodzi jednak czas, kiedy i one albo tracą swoją ważność albo zwyczajnie się zużywają. Są jednak sposoby, aby nieco przedłużyć ich termin przydatności. Dzisiaj właśnie o tym będzie ten artykuł. Zapraszam zatem do lektury.

Cenie do powiek

Masz ich mnóstwo w przeróżnych kolorach. Z uporem maniaka dokupujesz nowe, bo ładnie wyglądają na półce w twojej łazience. Jednak, jeśli przechowujesz je w miejscy, gdzie nieustannie są narażane na wilgoć, po prostu się zbrylają i ciężko je potem aplikować. Również z powodów higienicznych powinnaś się je wymieniać co pół roku, ponieważ każdy kontakt z powieką w przypadku infekcji ryzykujesz zakażenie kosmetyku, a tym samym – odnowienie się uporczywej infekcji.

Jeśli nie chcesz narazić się również na alergię spowodowaną przeterminowanym kosmetykiem, zwróć uwagę na to, czy się nie kruszy lub nie zbrylił się. W przypadku cienia sypkiego możesz go bez problemu używać przez 2-3 lata. Ta zasada nie dotyczy jednak produktów w kremie – te należy wyrzucić już po roku.

 

Szminki i błyszczyki

Są to najczęściej narażone na kontakt z infekcjami produkty. Należy zatem skupić się na nich szczególnie. Pomadka powinna być przechowywana przez maksymalnie rok, ale przy odpowiedniej higienie, możesz ten okres nieco przedłużyć. Do jej każdorazowej dezynfekcji użyj chusteczek antybakteryjnych. Najbezpieczniej będzie też, jeśli nie pomalujesz nią bezpośrednio warg, a użyjesz do tego pędzelka, który zawsze można umyć. Nie wykręcaj również całej długości produktu, gdyż w przeciwnym razie pomadka będzie miała kontakt ze światłem, co może jej zaszkodzić.

Błyszczyk zaś po dłuższym czasie może stracić kolor lub stać się gęstszy, dlatego przechowuj go pół roku, a potem wyrzuć. Z racji tego, że aplikator chowa się do wewnątrz buteleczki z zawartością, pamiętaj, aby regularnie czyścić. Jeśli zaś zauważysz nieświeży kolor lub zapach, pozbądź się go ze swojej kosmetyczki.

W obu przypadkach, używając szminki i błyszczyka, pamiętaj, aby nie stosować ich podczas choroby, gdyż zakonserwujesz jedynie wirusa lub bakterię, która spowoduje nawrót dolegliwości.

Puder

Zawsze aplikuj go na skórę pędzlem, a nie puszkiem dołączonym do opakowania, gdyż puder nie zostanie na twojej twarzy, lecz na aplikatorze. Produkt nałożony pędzlem będzie wyglądał naturalniej, gdyż zapobiegniesz efektowi maski powstającej w wyniku nadmiernej jego ilości na twarzy. Musisz z nim postępować tak jak sypkim cieniem do powiek. Zwracaj zatem uwagę na konsystencję, kolor i zapach.

Mam nadzieję, że te wszystkie rady pomogą tobie w prawidłowym przechowywaniu twoich kolorowych kosmetyków. W następnej części przedstawię, w jaki sposób zadbać o resztę.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany