W pierwszej części na temat prawidłowego przechowywania kosmetyków wspominałam o szmince, błyszczyku, cieniach oraz pudrze. Teraz czas na kolejne produkty, bez których zazwyczaj nie ruszasz się z domu. Podkład, róż i tusz do rzęs to niezbędnik w każdej torebce niezależnie od tego, czy wybieramy się do pracy czy na spotkanie z przyjaciółką. To swoisty must have każdej pani. Jak więc dbać o ich jakość?

Podkład

Najbezpieczniejszy to ten, który przechowywany jest w buteleczce z pompką, gdyż zachowuje wtedy swoją trwałość nawet aż do roku. Natomiast produkt tego rodzaju w zwykłym słoiczku zazwyczaj po 6 miesiącach ulega rozwarstwieniu. Wtedy taki kosmetyk należy już tylko wyrzucić do kosza. Dodatkowa pamiętaj, że prawie żadna kobieta nie ma w zwyczaju stosować pod puder podkładu, więc ma on bezpośrednią styczność z twoją skórą. Dlatego musisz zachować szczególną ostrożność przy każdej infekcji.

Gdy otwierasz pudełeczko z zawartością, ponieważ np. chcesz poprawić makijaż poza domem, pamiętaj, aby usunąć zaschnięte resztki z powierzchni, gdyż fluid będzie się źle rozprowadzał. Popsuje to efekt końcowy, a ty będziesz musiała wykonać od nowa cały make up, a nie masz przecież na to czasu, gdy jesteś na spotkaniu biznesowym. Lepiej więc zadbaj o to, zanim zaczniesz uzupełniać braki podkładu na twarzy. Produkt przetrzymuj zawsze w ciemnym miejscu, najlepiej w szafce, szufladzie lub w pudełku.

Tusz do rzęs

Najbardziej narażona rzecz na bakterie w twojej kosmetyczce. Tym bardziej powinnaś zadbać, aby nie przenieść wcześniej przebytej infekcji ponownie na powiekę. Dbaj więc o dezynfekcję. Koniecznie wyrzuć kosmetyk po 6 miesiącach. Nigdy nie używaj go po upływie daty ważności lub gdy jest zeschnięty. Spróbuj nadmiar wyczyścić chusteczką antybakteryjną. Tylko tak będzie miała zawsze ładnie wytuszowane rzęsy. W przeciwnym razie, możesz nawet nabawić się alergii. Zakręć zatem dobrze butelkę i schować w ciemne miejsce.

Róż

Kiedy jest prasowany, wystarczy ci na dłużej. Wystarczy, że będziesz go trzymała z daleka od wilgoci i, jeśli tylko nie zmieni barwy – możesz używać go bez obaw. Natomiast, kiedy róż ma konsystencję kremu – wtedy jego „żywotność” to pół roku. Musisz obserwować, czy przypadkiem się nie rozwarstwia. Wtedy najczęściej jest już do wyrzucenia i trzeba wymienić go na nowy.

Skoro już wiesz, co i jak z tymi twoimi „cudeńkami” makijażowymi, możesz teraz już bardziej świadomie wybierać, gdyż nie jakość, ale ilość się liczy.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany