Słoneczna plaża sprzyja odpoczynkowi. Wtedy czujesz się zrelaksowana i pełna energii. Co jednak zrobić, gdy za długo będziesz przebywać na słońcu i twoja skóra ulegnie oparzeniu lub niekoniecznie pożądanej opaleniźnie? Na pomoc przychodzą wtedy arbuz oraz jogurt.

Maseczka z tych składników działa niezwykle łagodząco. Skutecznie ochłodzi miejsce nagrzane  nadmiarem promieni. Wszystko za sprawą soczystego i słodkiego owocu, który niemal w 100% składa się z wody. Doskonale smakuje w wielu potrawach sezonowych. Jego działanie porównywane jest do tego, jakie ma mleko kokosowe. Co więcej, dzięki niemu możesz liczyć na naturalny detoks organizmu. Świetnie nadaje się też jako produkt wspomagający odchudzanie. To jednak nie wszystko. Swoje zastosowanie ma również w kosmetologii, gdy przedawkujesz nieco promieni słonecznych, ponieważ działa podobnie jak aloes. Łagodzi skutki oparzenia oraz niweluje opaleniznę. Gdy jednak połączysz go z jogurtem naturalnym, uzyskasz gotowy produkt regenerujący naskórek o działaniu chłodzącym. Wszystko to zawdzięczasz kwasowi mlekowemu.

Zrób to sama

Aby zrobić taką maseczkę nie potrzebujesz wizyty u specjalisty. Możesz sporządzić ją sama w domu. Wystarczy jedynie 1 łyżka jogurtu naturalnego, ½ szklanki świeżego arbuza oraz niewielka ilość migdałów. Te ostatnie należy wcześniej wymoczyć w zimnej wodzie, a następnego dnia zmiksować razem z pozostałymi składnikami. Tak przygotowany produkt nałóż na obolałe miejsce na ok. 20 minut i po tym czasie zmyj zwykłą wodą. Z pewnością będziesz zadowolona z kojących efektów.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany