Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na odmłodzenie się jest piękny uśmiech. Wtedy promieniejemy, a to odejmuje nam sporo lat. Co jednak zrobić, gdy nasze usta nie wyglądają już jak u 20-latki. Jest na to kilka sposobów, które dzisiaj przedstawię.

Pamiętaj o wygładzaniu

Skóra warg to – oprócz okolic oczu – najcieńsza i najwrażliwsze część naszej twarzy. Z wiekiem jest coraz bardziej narażona na wysuszenie z powodu wiatru. Pod jego wpływem staje się szorstka oraz traci jędrność. Możesz temu zaradzić, stosując maseczki z naturalnych składników, np. bananów, z owoców awokado, miodu czy ogórków.

Peeling dobry na wszystko

Wraz z upływem czasu nasze usta tracą swoją naturalną, intensywną barwę. Aby zachować prawidłowe krążenie, możesz zastosować peeling, który przywróci czerwień z lat młodości. Ułatwi też usunięcie wysuszonego naskórka, ładnie wygładzając wargi. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście użycie zwykłego ręcznika lub szczoteczki do zębów, którymi wystarczyć potrzeć tę okolicę. Możesz też zmieszać cukier z kilkoma kroplami oleju i pomasować tak przygotowaną masą przez kilka minut. Efekt gwarantowany.

Gdy kąciki opadają…

Gdy twoje wargi utracą jędrność, a kąciki opadają, twarz staje się smutna. Efekt ten możesz naprawić, stosując sztuczki makijażowe. Dobierz do swojej szminki odpowiednią konturówkę i wyrysuj nią kąciki, „unosząc” je delikatnie kolorem. Dodatkowo wokół ust oraz w załamania możesz wklepać również korektor rozświetlający o nieco jaśniejszym tonie. Ten zabieg zniweluje wszelkie niedoskonałości, rozpraszając je.

Stosuj szminki z kolagenem

Upływ czasu osłabia też włókna kolagenowe, dlatego wargi stają się wiotki i węższe. Warto o nie zadbać, dobierając odpowiednie kosmetyki. Ważny jest zatem nie tylko kolor, ale też składniki, z jakich została dana szminka wykonana. Kolagen wzmacnia napięcie tkanki skórnej. Wybierz taki produkt, który będzie miał tez satynową poświatą. Blasku dodasz, aplikując niewielką ilość błyszczyku. Najodpowiedniejszymi kolorami zaś są pastele lub czerwony. Jeśli zaś nie chcesz wyglądać staro, zrezygnuj z odcieni burgundu, jagodowych oraz intensywnych brązów.

Masaż dobry na zmarszczki

Wystarczy wykonać tylko dwa ruchy palcami, aby nasze usta nie miały widocznych oznak upływającego czasu. Połóż palce wskazujące nad górną wargą i mocno przyciskaj przez 10 sekund, powtarzając czynność 10-krotnie. Skórę na policzkach rozciągaj w kierunku uszu, poszerzając uśmiech. Tak samo, jak w poprzednim przypadku, przytrzymaj przez 10 sekund i powtarzaj 5 razy. Będziesz się cieszyła brakiem zmarszczek przez długi czas.

Jak wiadomo, z czasem, jak z kurzem, nikt nie wygra, ale możesz przynajmniej postarać się przynajmniej zminimalizować efekty jego upływu.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany