Pewnie wiele z kobiet, ale i nie tylko boryka się na co dzień z problemem zanieczyszczonej skóry. Może on nastąpić z wielu powodów: zła dieta, choroba skóry czy zwyczajnie nadmierne używanie podkładów niedostosowanych do naszej cery. Nie lubimy też wykonywać zabiegów oczyszczających manualnie w domu, gdyż narażamy się na nadmierny i zupełnie niepotrzebny ból, a niewłaściwa dezynfekcja skóry i rąk przed zabiegiem może raczej doprowadzić do zainfekowania świeżej rany. To raczej szkodzi niż pomaga zwalczyć dolegliwości skórne. Na ratunek przychodzi peeling kawitacyjny.

Czym właściwie jest peeling kawitacyjny?  

Zabieg wykonuje się zazwyczaj w gabinecie kosmetycznym, jednak, gdy zakupimy sprzęt, możemy też zastosować go w domu, zachowując odpowiednie środki ostrożności. To zaawansowana, nieinwazyjna metoda głębokiego oczyszczania skóry twarzy i dekoltu. Dużą zaletą jest bezpieczeństwo,  bezbolesność i brak otwartych ran, co ma miejsce w przypadku alternatywnej metody manualnej, dlatego po takim zabiegu ryzyko infekcji praktycznie nie występuje. Usuwane są wszelkie zanieczyszczenia i martwe komórki.

Dla kogo?

Przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery wrażliwej, cienkiej, przetłuszczającej się i naczynkowej, przy otwartych porach, po nadmiernej kąpieli słonecznej. W żadnym wypadku nie należy stosować go w przypadku chorób skóry czy ostrych stanach zapalnych, np. łuszczycy czy przy krwawiących ranach, ale też podczas ciąży, chorób nowotworowych, zakrzepowym zapaleniu żył oraz gdy mamy wszczepione implanty.

Opis zabiegu  

Do jego wykonania wykorzystywane są ultradźwięki wytwarzane przez urządzenie, które w kontakcie z kropelkami wody wywołują efekt zw. kawitacją. W efekcie powstają mikroskopijnej wielkości pęcherzyki rozrzedzonego gazu pękające pod wpływem drgań ultradźwiękowych. Martwe komórki ulegają rozpadowi, odsłaniając młodszy naskórek, pozbawiając go sebum, substancji toksycznych, zaskórników, wągrów czy innych niepożądanych bakterii. Wszystko zostaje usunięte oraz prawidłowo wysterylizowane.

Efekty peeleingu

Efekty zabiegu obserwujemy niemal natychmiast. Skóra jest świeża, oczyszczona, zmarszczki delikatnie wygładzone. Poprawia się krążenie, gdyż poddaje się ją mikro-masażowi i prawidłowo dotlenia. Cera szybko się regeneruje. Tak przygotowana może zostać poddana innym zabiegom kosmetycznym, gdyż wszelkie składniki odżywcze szybciej się wchłoną i przenikną do najgłębszych warstw.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany