W pierwszej części tematu „Trądzik u dorosłych – jak z nim skutecznie walczyć?” opisane zostało, jak skutecznie oczyszczać i złuszczać skórę twarzy nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Czas teraz na nawilżanie oraz zastosowanie maseczki.

Pamiętajmy o nawilżaniu

Gdy zaczniemy leczyć skórę trądzikową, musimy pamiętać o tym, że stanie się ona bardzo wrażliwa i narażona na wszelkie podrażnienia, dlatego nawilżanie jest tak ważnym etapem. Stosujmy zatem kremy z niewielką ilością kwasy salicylowego czy glikolowego. Wspomoże to proces odnowy naskórka oraz zapobiegnie nadprodukcji sebum, czyli nasza skóra nie będzie się świecić. Natomiast krem siarkowy zapobiegnie utracie wody, odbudowując warstwę hydrolipidową i spowolni pracę gruczołów łojowych, przez co znacznie ograniczy powstanie zmian trądzikowych. Gdy chcemy uniknąć przebarwień i blizn, możemy zastosować  preparaty z dodatkiem oleju lnianego czy tlenku cynku.

Stosujmy maseczki

Możemy to robić nawet 2 do 3 razy w tygodniu. Wiele z nich zamyka pory i oczyszcza naszą twarz. Zmniejszymy też stan zapalny powstały po zabiegach, co znacząco wpłynie na wygląd skóry. Doskonale sprawdzą się zatem maseczki z glinki wyrównujące pH skóry, gdyż przywrócą właściwy odczyn. Usuną też toksyny, które przeniknęły w głębsze warstwy czy wygładzą. Gdy chcemy pozbyć się trądziku czy zaskórników, najlepiej jest użyć glinki zielonej, gdyż ma ona najsilniejsze działanie ze wszystkich tego rodzaju preparatów. Skutecznie oczyszcza i działa bakteriobójczo. Podobnie jak w innych przypadkach, ogranicza produkcję sebum, co wpływa na estetykę. Na zakończenie procesu leczenia dobrze jest użyć glinki białej, gdyż nie tylko wygładzi ona twarz, ale też przyspieszy gojenie się ran.

Obecnie rynek oferuje wiele skutecznych kosmetyków poprawiających wygląd skóry i przywracających jej zdrowy wygląd, czytajmy zatem etykiety i starajmy się odpowiednio pielęgnować tę partię ciała, aby powstały zmiany były dla nas jak najmniej odczuwalne.

Sylwia Cegieła

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany