Każda z nas ma swoje ulubione perfumy, ale czy nie wspaniale byłoby zrobić je samemu? Otóż to! Poznajcie prosty sposób jak własnoręcznie przygotować perfumy w kremie.

Doskonałe na prezent dla bliskiej osoby, w podróży, w domu, wszędzie gdzie chcemy mieć je przy sobie. Pachnidło przetrzymywane w odpowiednich pojemniczkach może posłużyć bardzo długo każdej z nas.

Zrób to sama

Wbrew pozorom, to nie takie trudne. Do zrobienia swoich własnych perfum w kremie potrzebujesz kilku niezbędnych rzeczy, mianowicie: białej, bezwonnej wazeliny bądź wosku pszczelego, olejków o ulubionym zapachu oraz pudełeczka, w którym będą  zamknięte perfumy. A teraz, do dzieła!

Krok pierwszy: rozpuść wazelinę lub wosk pszczeli w kąpieli wodnej, uważaj jednak by nie doprowadzić do momentu wrzenia! Ilość jest uzależniona od Ciebie, jeśli perfumy mają być w malutkim słoiczku, wystarczy łyżka wybranego specyfiku.

Krok drugi: do mieszaniny dodaj kilka kropel dowolnego oleju (np. jojoba, arganowy), dzięki któremu perfumy nie będą szybko tężeć (przyda się to w kolejnych krokach). Całość należy mieszać w szklanym lub ceramicznym pojemniku, który jest odporny na wysoką temperaturę.

Krok trzeci: Najważniejszy. Do mikstur dodaj teraz wcześniej przygotowanego olejku eterycznego. Oscyluj w okolicach 5-10 kropel, w zależności jak bardzo intensywny zapach chcesz uzyskać. Pamiętaj, że możesz tu eksperymentować. Użycie jednego olejku gwarantuje ulubiony zapach, a kiedy zmiksujesz dwa lub trzy*, masz szansę uzyskać jedyne i oryginalne perfumy. Całość mieszamy.

*Przed dodaniem większej ilości olejków do bazy perfum, radzimy, by zmieszać je wcześniej i sprawdzić, czy zapach faktycznie nam odpowiada. Czasem kilka ulubionych zapachów w połączeniu mogą pachnieć zupełnie inaczej.

Krok czwarty: Szybkim, ale zdecydowanym ruchem przenieś mieszankę do pojemnika/słoiczka lub innego miejsca gdzie chcesz przechowywać perfumy i zostaw do wystygnięcia.
Gotowe! Twój ulubiony zapach może być zawsze przy tobie 🙂

 

Klaudia Pierzchała

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany