Kolorowe, pachnące, z przeróżnymi dodatkami – mydła, które widujemy na sklepowych półkach, choć piękne, nie zawsze są naturalne. Większość z nich ma sztuczne dodatki, które mogą powodować przykre dla naszej skóry dolegliwości.

Jeszcze kilkanaście lat temu szare mydło było zupełnie normalnym produktem, dostępnym w niemal każdym polskim domu. Teraz, kiedy na rynku posiadamy niezliczoną ilość różnorodnych produktów, choć zapomniane, zapowiada swój wielki come back.

100% naturalny skład

Szare mydło składa się przede wszystkim z mieszaniny soli potasowych wyższych kwasów karboksylowych, gliceryny, kwasu cytrynowego i chlorku sodu. I to właśnie dzięki solom potasowym mydło jest miękkie i doskonale rozpuszcza się pod wodą. Produkt jest hipoalergiczny, co oznacza, że nie posiada w swoim składzie żadnych sztucznych substancji. Ponadto mydło jest bezzapachowe i bez problemu może być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Jeden produkt – wiele zastosowań

Wiedzieliście, że szare mydło jest polecane do przemywania ran pooperacyjnych? To dzięki swoim właściwościom odkażającym, znacznie przyspiesza gojenie!

Mydło jest również pomocne przy higienie intymnej. Jeśli borykasz się z jakimiś problemami w tych okolicach, to również powinnaś postawić na szare mydło. Produkt wysusza i odkaża, dlatego po jego stosowaniu możesz poczuć ulgę! Dodatkowo jego niska cena zdecydowanie zachęca i odsuwa na bok droższe, zapachowe płyny do higieny intymnej, które mogą powodować uczulenia.

Właściwości odkażające przydadzą się również przy walce z trądzikiem na twarzy. Spróbuj przemywać oczyszczoną twarz roztworem z szarego mydła kilka razy dziennie. Następnie zastosuj jakiś delikatny kosmetyk nawilżający, żeby nazbyt nie wysuszyć naskórka.

Ten niedrogi kosmetyk może również pomóc przy wywabianiu różnego rodzaju plam z ubrań. Zamiast sztucznych i chemicznych środków, warto najpierw zastosować te naturalne!

A jaki jest wasz patent na szare mydło? Stosujecie? 😉

 

Klaudia Pierzchała

 

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany