Lato to idealny czas na eksperymentowanie, próbowanie nowych, dotąd nieodkrytych przez nas trendów. Bo kiedy, jak nie teraz? Słońce, piękna opalenizna… a może tatuaż?

Spokojnie, myślimy oczywiście o tymczasowych tatuażach, które po jakimś czasie samoistnie zmywają się z naszego ciała. Hitem kilku ostatnich, letnich sezonów stały się połyskujące złote i srebrne tatuaże.

Flash tattoos

Tegoroczne lato również będzie lśniło złotem i srebrem, właśnie ze względu na modne flash tattoo. Pod tą nazwą kryje się marka, która produkuje tymczasowe, metaliczne tatuaże promowane przez takie gwiazdy jak Beyonce czy Khloe Kardashian. Metoda jest bezpieczna i prosta: wystarczy wyciąć interesujący nas wzór, przykleić w wybrane czyste i suche miejsce na ciele, a następnie namoczyć gąbką i przetrzymać ok. 30 sekund. Później wystarczy tylko zdjąć folię i poczekać aż tatuaż wyschnie.

Ta piękna ozdoba dostępna jest w wielu wzorach, a dostać ją można w sklepach internetowych lub stacjonarnych drogeriach jak np. Douglas, czy Rossmann. Cena też zachęca, ponieważ za arkusz z kilkoma wzorami zapłacimy ok. 10 zł. Tatuaż natomiast wytrwa na naszym ciele ok. kilku dni.

Ozdoby mogą spokojnie zastąpić biżuterię i do tego pięknie połyskują w słońcu!

A może henna?

Tatuaże z henny znane nam są od dawna, jednak nadal nie są passé. Ich dużą zaletą jest trwałość, ponieważ utrzymują się na skórze nawet do trzech tygodni. Mało kto wie, że tatuaże wykonywane przy pomocy henny są nieodłącznym elementem w niektórych kulturach jak np. hinduskiej.

Tatuaż tą metodą wykonuje się bezpośrednio na skórze przy pomocy tubek z henną, które są zakończone specjalnymi aplikatorami. Takie zestawy są dostępne online, samą hennę można kupić już za ok. 20 zł.

Uwaga! Trzeba bardzo uważać na kolor henny, najlepiej jeśli ma odcień lekko brązowy, zielony lub czerwony. Czarna henna nie jest naturalna! Jest zmieszana ze sztucznymi barwnikami, które mogą uczulać, dlatego warto zerknąć przed zakupem jaki kolor widnieje na opakowaniu.

A jak się go wykonuje? Na początku oczywiście wybieramy odpowiedni wzór i miejsce. Cienkim aplikatorem nakłada się go na skórę, a następnie kiedy wzór wyschnie, należy owinąć go folią na przynajmniej kilka godzin. Po odwinięciu, skórę trzeba delikatnie przetrzeć na sucho w celu usunięcia resztek henny. Nawilżanie tego miejsca powinno nastąpić nie wcześniej niż po 1-2 godzinach.

Bawcie się dobrze i korzystajcie z lata! 😉

 

Klaudia Pierzchała

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany